P.R.P

P.R.P

Platellet Rich Plasma ( Trombositten zengin plazma) ; Halk arasında kök hücre tedavisi, kişinin kendi kanı ile yapılan bir tedavidir. PRP hücreleri tedavi etmekte çok etkili olan büyüme faktörleri, kök hücreleri ve proteinleri içerir.

 PRP ile saç dökülmesini durdurmak, saç kalitesini arttırmak ve yeni saç çıkışını mümkün hale getirmek hedeflenmektedir.

  Bu tedavi için kişiden yaklaşık 10-15 cc. kan alınır ve özel bir kit içinde santrifüj ile PRP elde edilir. Daha sonra elde edilen bu plazma saçlı deriye ince uçlu iğneler ile yüzeysel enjeksiyon tekniğiyle uygulanır.

 PRP yöntemi 4 hafta aralıklarla 3 seans uygulanmaktadır. Kişinin kendi kanından elde edildiği için güvenilir olmakla beraber alerjik reaksiyon riski bulunmaz.

PRP‘’ Trombositten Zengin Plazma’’ yapısında, hasar görmüş dokuların hızlı ve güçlü bir şekilde iyileşmesini sağlayan büyüme faktörleri içerir.

Genellikle yüz, boyun, dekolte, el ve ayak üstü gibi alanlara cilt lekelerinin hafiflemesi, sivilce izlerinin giderilmesi, cildin daha parlak ve canlı görünüm kazanması için yapılır.

PRP hastanın kendi kanından elde edilir. Hastanın kendi kanı steril olarak alınır, işlenir ve ayrıştırılan plateletler tekrar uygulama bölgesine geri verilir. Bu nedenle hiçbir alerjik reaksiyon riski yoktur.

İşlem yaklaşık 30 dakika sürer. Uygulama yapılacak alan lokal anestezik pomatlarla önceden uyuşturulur. Ve daha sonra tedavi edilecek bölgeye mikro enjeksyonlarla enjekte edilir.

Bir kür 3 seanstan oluşmakta ve seans aralıkları 1’er aydır. Birinci seanstan 3-4 hafta sonra etkisi görülmeye başlanır ve 10-12 ay boyunca etkisi devam eder.