Cilt Gençleştirme Uygulamaları

SOMON DNA VE GENÇLİK AŞISI

Çevresel faktörler ve yaşımızın ilerlemesi ile beraber kollajen üretimi yavaşlar. Sonuçta cildimiz mat ve kuru görünüm almakta ve elastikiyeti de giderek azalmaktadır.

Bu aşıların bileşenlerinde onarıcı proteinler, hyaluronik asit ve vitaminler bulunur. Bu içerik elastik lifleri yeniler, cildin altındaki dolaşımı arttırarak cildin daha parlak ve nemli olmasını sağlar.

Sonuç olarak cildin daha parlak, sağlıklı ve nemli olmasını sağlar.

Tedavi 2 ay boyunca haftada 1 seans olarak yapılmaktadır. Seans süresi yaklaşık 20-30 dakikadır. Sonuçlarını ilk seanstan itibaren görmeye başlarız. Elde edilen nihai sonucu korumak için 3 ayda 1 ‘’ koruma seansı’’ tavsiye edilir.

 

PRP

PRP‘’ Trombositten Zengin Plazma’’  yapısında, hasar görmüş dokuların hızlı ve güçlü bir şekilde iyileşmesini sağlayan büyüme faktörleri içerir.

Genellikle yüz, boyun, dekolte, el ve ayak üstü gibi alanlara cilt lekelerinin hafiflemesi, sivilce izlerinin giderilmesi, cildin daha parlak ve canlı görünüm kazanması için yapılır.

PRP hastanın kendi kanından elde edilir. Hastanın kendi kanı steril olarak alınır, işlenir ve ayrıştırılan plateletler tekrar uygulama bölgesine geri verilir. Bu nedenle hiçbir alerjik reaksiyon riski yoktur.

İşlem yaklaşık 30 dakika sürer. Uygulama yapılacak alan lokal anestezik pomatlarla önceden uyuşturulur. Ve daha sonra tedavi edilecek bölgeye mikroenjeksyonlarla enjekte edilir.

Bir kür 3 seanstan oluşmakta ve seans aralıkları 1’er aydır. Birinci seanstan 3-4 hafta sonra etkisi görülmeye başlanır ve 10-12 ay boyunca etkisi devam eder.